Czemu warto porównywać kredyty ? Wybierz najlepszą ofertę

Czemu warto porównywać kredyty

Poszukując dowolnego kredytu najprościej jest oczywiście udać się do pierwszego lepszego banku który mamy blisko naszego mieszkania i po sprawdzeniu przez doradcę, zdolności kredytowej podpisać umowę kredytową.
Niestety takie postępowanie nosi znamiona rozrzutności gdyż oferta banków w tej chwili tak bardzo różni się od siebie że takim postępowaniem możemy przepłacić za pożyczkę np. gotówkową nawet i kilkaset złotych. Nie mówiąc już o pożyczkach hipotecznych gdzie straty przy takim postępowaniu mogą iść nawet i w dziesiątki tysięcy złotych w trakcie trwania takowej umowy z bankiem.
Dlatego naszym zdaniem zanim udamy się do wybranego banku warto dokonać porównania banków w kontekście konkretnego typu zobowiązania. Oprócz tego warto skorzystać z kalkulatora kredytu .
Porównanie ofert banków czy inaczej porównanie kredytów to nic innego jak zestawienie na jednej stronie wszystkich ofert banków które proponują wybrany przez nas rodzaj pożyczki.
Nie ważne jaki kredyt poszukujemy, potrzebujemy; czy będzie to pożyczka gotówkowa czy pożyczka na samochód, porównanie należy wykonać stosując przy tym różnego rodzaju opcje jak choćby :

  • pokaż oprocentowanie
  • pokaż okres spłaty
  • pokaż prowizję

Ilość opcji może zdecydować o naszym wyborze i o tym że wybrany kredyt będzie tani i łatwy do spłacenia.
Jeśli natomiast (tyczy się pożyczek mieszkaniowych) mamy problem z wyborem najlepszego kredytu polecamy skorzystać z Bezpłatnej pomocy doradcy kredytowego. Pomogą oni wybrać najtańszą pożyczkę na budowę domu lub zakup mieszkania. Jeśli chcemy jednak sami wybrać kredyt polecamy wykorzystać kalkulator kredytu hipotecznego .

Jaki kredyt wybrać …

Decyzja jaki kredyt wybrać spędza niejednemu z nas sen z powiek. Tak poważna decyzja wymaga dokładnego przemyślenia i zastanowienia, zwłaszcza, że taki kredyt będziemy spłacać nawet dwadzieścia lub trzydzieści lat.
W niejednym przypadku to decyzja na całe życie. Poszukiwania i selekcję zaczynamy od zadania sobie pytania, jaki bank da Ci najlepszy kredyt gotówkowy lub samochodowy albo hipoteczny. Samemu ciężko wyszukać najodpowiedniejszą ofertę.
Pomimo licznych reklam i propozycji banków niezbędny okaże się ranking kredytów. Ranking kredytów dostępny jest u niezależnych ekspertów i analityków kredytowych.
Ranking kredytów pozwala ustalić jaki bank da Ci najlepszy kredyt gotówkowy albo samochodowy, pomoże określić jaki kredyt mieszkaniowy wybrać. Doradcy na bieżąco śledzą oferty, kontaktują się z bankami a nawet negocjują w naszym imieniu najlepsze warunki.


Doradcy i analitycy z zamkniętymi oczami mogą wskazać jaki kredyt wybrać, jaki bank da Ci najlepszy kredyt gotówkowy lub samochodowy i przeprowadzą do tego niezależny ranking kredytów. Wśród tych, którzy skorzystali z takiej możliwości nie spotkamy takich, którzy nie byliby zadowoleni. Każdy cieszy się, że wybrał najlepszą i najkorzystniejszą ofertę dopasowaną do własnych potrzeb i możliwości ( oczywiście najlepszą ofertę w danym czasie gdyż oferty zmieniają się ). Taka usługa zwykle nic nie kosztuje. Przestrzegamy przed korzystaniem z bankowych analityków, ponieważ taka ekspertyza produktów nie będzie przeprowadzona niezależnie, a doradca zapewne wskaże produkt banku który reprezentuje.

Przeczytaj również :