Hit czy kit ? Internet pomaga w mnożeniu pieniędzy ?

Internet pomaga w mnożeniu pieniędzy

Foto ze strony www.eskk.pl

Dlaczego Internet jest pomocny przy oszczędzaniu?

Przede wszystkim Internet posiada niemal każdy w domu. Dostęp do Internetu jest powszechny i jego obsłużenie nie sprawia większości społeczeństwa trudności. W przypadku osób starszych, których interesuje porównanie lokat, na pewno ktoś młodszy posłuży pomocą. Po drugie w Internecie można znaleźć wiele niezależnych porównań lokat bankowych. Niektóre z nich zawierają tylko oferty największych banków, ale inne przedstawiają też ofertę tych mniejszych, które również mogą być atrakcyjne. Dodatkowo porównanie lokat jest przedstawione w taki sposób, że najlepsze oferty znajdują się u góry zestawienia. Przeglądając internetowy ranking lokat nie trzeba się więc za dużo trudzić i liczyć.

Niektóre rankingi podają jedynie oprocentowanie lokat. Inne natomiast wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta i podają oprocentowanie główne i to, które się uzyska po potrąceniu podatku Belki, czyli netto, a dodatkowo podają kwotę, jaką się uzyska przy minimalnym wymaganym wkładzie w dniu zapadalności lokaty. Jest to ogromne ułatwienie, które w szybki i łatwy sposób pozwala wybrać najlepszą lokatę, jaka w danej chwili znajduje się na rynku produktów bankowych.

Czego jeszcze można się dowiedzieć z internetowego rankingu produktów oszczędnościowych?

Przeglądając porównanie lokat w Internecie klient dowie się przede wszystkim na jaki okres czasu musi zdeponować swoje środki, czyli na jaki okres czasu zawiera umowę o założenie lokaty. Znajdzie tam również informację o kwocie minimalnej, jaką musi posiadać, by taką lokatę założyć. Również tu znajduje się informacja o kwocie maksymalnej, jeśli taka jest ustanowiona, a z reguły jest. Z rankingu lokat zamieszczonego w Internecie klient banku dowie się też, czy wymagane jest posiadanie konta do tego, by lokatę założyć. Jest tu również informacja o tym, czy obsługa lokaty jest możliwa przez Internet, czy konieczna jest wizyta w oddziale banku. Wiele banków oferuje już lokaty obsługiwane tylko przez Internet, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. W ten sposób nie tylko porównania lokat można dokonać za pośrednictwem sieci. Porównanie zawiera też informacje o sposobie kapitalizacji odsetek, maksymalnej liczbie lokat, jakie można założyć oraz warunki dotyczące przedterminowego zerwanie lokaty oraz rodzaju oprocentowania lokaty.

Co jeszcze można zrobić za pomocą porównywarek finansowych?

Strony zamieszczające porównanie lokat oferują klientom kalkulatory. Można dzięki nim porównać dwie lokaty, zarówno takie same, jak i te z różną kapitalizacją odsetek. Można również wyliczyć, jakie odsetki zostaną przekazane na konto klienta w dniu zapadalności lokaty, jeżeli zdeponuje się konkretną kwotę. Daje to możliwość pełnej kontroli nad pieniędzmi i daje wiedzę o tym, która lokata będzie najlepsza. Dzięki temu bez konieczności żmudnego porównywania, osiąga się szybko potrzebną wiedzę.

Przeczytaj również :