Promocja małych firm

Promocja małych firm

Foto ze strony www.buckmodels.nl

Właściciele małych i średnich firm nie mają łatwego życia. W każdym sektorze możemy znaleźć wielką korporację, która ma przewagę na rynku. Dlatego najbardziej muszą się skupiać na wyróżnieniu się na swoim lokalnym rynku. Co nie jest zbyt proste…

Smakowite promowanie

Kiedy prowadzimy np. małą restaurację to sposobów na promocje i przyciągnięcie klientów mamy mnóstwo. Wsparcie sprzedaży dla firm tego typu jest proste i wystarczy być kreatywnym. Możemy rozpocząć od degustacji na mieście i rozdawania przekąsek wykonanych przez naszą restaurację. Prowadzenie profili w mediach społecznościowych zarówno naszych jak i pozwalanie na robienie tego przez naszych pracowników. Jeżeli pracownicy np. kelnerzy będą w czasie pracy umieszczać wpisy np. na Twitterze o nowej specjalności dnia, o miłej atmosferze w pracy to pocztą pantoflową rozprzestrzeni się to wśród ich znajomych i nie tylko. Musimy tylko pamiętać o tym, żeby nie narzucać tego pracownikom i żeby zawsze były to wpisy prawdziwe. Klienci i tak zauważą, jeżeli potrawa wcale nie jest taka super a po pracownikach nie widać zadowolenia ani chęci do pracy.

//

Sklepy też nie mają łatwo

Oczywiście o wiele większy wybór sposobów na wsparcie promocji mają właściciele małych sklepów. Często ludzie je prowadzący mogą zyskiwać wiele profitów od dystrybutorów np. uczestnicząc w programach lojalnościowych które prowadzą niektórzy hurtownicy. W małych sklepach to też może być przydatny sposób na oddziaływanie na klienta. Kolejnym sposobem jest aroma marketing – czyli rozprzestrzenianie zapachów kojarzących się z naszym sklepem i poprawiającymi nastrój klientów. To samo dotyczy puszczanej muzyki. Obie te formy mogą zatrzymać klienta dłużej w naszym sklepie. Jednak przy złej obsłudze czy słabej ofercie produktowej nawet to nie pomoże, więc musimy wiedzieć, że wszystko działa zanim wdrożymy te elementy.

Kiedy już poznaliśmy podstawowe sposoby na promowanie naszej firmy na zewnątrz jak i wewnątrz, możemy je dowolnie przekształcać i dodawać elementy, które naszym zdaniem są najlepsze i najbardziej pasujące.

//

Przeczytaj również :