Skuteczna reklama

Skuteczna reklamaW dobie wszechogarniającego kryzysu – czy to w Polsce czy też za granicą, bardzo często czynnikiem decydującym o dalszym istnieniu firmy staje się reklama. Niejednokrotnie jednak pieniądze wydawane na różnego rodzaju kampanie reklamowe nie przynoszą większych korzyści, a czasem nawet żadnej. Skutkiem tego firma zamiast się rozwijać popada w coraz to większe problemy finansowe.

W związku z tym problemem powstało wiele agencji reklamowych, które to docierają do potencjalnych klientów firmy przedstawiając poszczególne produkty i usługi firm w samych superlatywach. Niestety często bywa tak, że początkujące firmy nie są w stanie sprostać warunkom finansowym takich agencji. A więc co zrobić, aby samemu dotrzeć do jak największego grona potencjalnych klientów za pomocą różnych form reklamy?

Testy, testy i jeszcze raz testy….

Tak – to właśnie testowanie różnych form reklam sprawia, że za każdym razem pozyskujemy coraz to więcej klientów dla naszej firmy. Na rynku istnieje wiele form reklam, które pozwalają w darmowy bądź też tani sposób stworzyć reklamę, która przyciągnie rzesze klientów. Niejednokrotnie problem polega na tym, że reklama trafia nie do tych osób, na których nam najbardziej zależy. Dlatego też na samym początku warto ustalić grupę docelową naszej firmy i stworzyć odpowiednią reklamę (zarówno pod względem graficznym, jak i haseł reklamowych).

Weźmy pod uwagę najprostszą z form reklam jaką jest kolportaż ulotek. Ulotka powinna przyciągać uwagę przy użyciu szaty graficznej oraz zmusić do jej przeczytania za pomocą wyróżnionych haseł reklamowych. Aby zmaksymalizować jej skuteczność, warto stworzyć kilka różnych form ulotek i w każdej z nich podać inny numer telefonu. Dzięki temu możemy przetestować nie tylko skuteczność tej jednej formy reklamy jakim jest rozdawanie ulotek, ale również sprawdzić, który układ graficzny ulotki motywuje klienta do skorzystania z oferty firmy najskuteczniej.

Identycznie można przetestować każdą inną formę reklam, dzięki czemu jesteśmy w stanie zminimalizować koszty reklam przy jednoczesnym wzroście klientów korzystających z naszych produktów bądź usług. Takich form reklamy jest bardzo wiele: odpowiednia strona internetowa, reklama w radiu, prasie i telewizji – niektóre są tańsze, niektóre droższe, natomiast ważnym jest, aby przyniosły one odpowiednie efekty dla naszej firmy. Mało tego, czasem te najtańsze bądź nawet darmowe, mogą przynieść więcej korzyści niż te droższe. Dlatego też warto zacząć swoją przygodę z reklamą od tych najtańszych form reklamy, jakimi są: darmowy portal z ogłoszeniami dla firm, darmowy katalog firm, tematyczne forum internetowe, profil firmy na facebooku i inne.

Przeczytaj również :