Sposób na tanie zakupy

Sposób na tanie zakupy

Foto z www.zdrowie.gazeta.pl

Wprawdzie jakość nie zawsze idzie w parze z ceną, jednakże jak powszechnie wiadomo za kilka złotych nie da się kupić ubrań z najlepszych gatunkowo tkanin. Z drugiej jednak strony często zastawiamy się czy na pewno za zwykły T-shirt warto płacić kilkadziesiąt, a niekiedy nawet kilkaset złotych?

Zakupy w niskiej cenie?

Zaletą tego typu zakupów jest to, że nie obciążają zbytnio naszych kieszeni. Wiele osób twierdzi, że lepiej kupić pięć tanich koszulek niż jedną droższą, ponieważ przynajmniej ma się kilka na zmianę. Jest to wprawdzie jakieś uzasadnienie, ale czy tak do końca prawdziwe? Z ubraniami kupowanymi na bazarze lub w markecie jest jeden problem – zazwyczaj są słabej jakości. Bardzo często po pierwszym praniu kurczą się lub niesamowicie rozciągają. Standardem jest również to, że bardzo szybko rozchodzą się szwy, a całe ubranie traci swój pierwotny wygląd. Nie ma też co liczyć na to, że piękny kolor bluzeczki długo wytrzyma, gdyż najczęściej po kilku praniach staje się on zupełnie inny niż pierwotnie.

A może stawiać na jakość?

Przede wszystkim warto pamiętać, że znana marka i wysoka cena nie jest jednoznaczna z dobrą jakością. Bywa tak, że nawet najlepsze firmy wypuszczają na rynek buble, ale to raczej rzadkość. Stawiając na ubrania znanych marek jednocześnie stawiamy na ich dobre wykonanie. Płacąc niekiedy dość wygórowaną cenę mamy pewność, że tkanina w praniu nie skurczy się, a bluzka będzie nadal wyglądała jak bluzka. Wydając większą ilość pieniędzy na jedno ubranie mamy też pewność, że nie zafarbuje wszystkiego wokoło i nie straci swojego pierwotnego koloru już po drugim praniu. Problem jednak w tym, że za cenę jednej takiej koszulki w markecie kupimy co najmniej trzy.

Zawsze znajdzie się sposób.

Na szczęście dzisiaj mamy coś tak wspaniałego jak internet, dzięki czemu można znaleźć wiele markowych ciuchów w promocyjnych cenach. Warto w tym celu poszukać ofert w sklepach internetowych całego świata. Dodatkowym plusem są okresowe wyprzedaże. Nie ma co ukrywać , w Polsce nie są tak wielkie jak w USA , Anglii czy Hiszpanii więc zamiast chodzić w tłoku warto wziąć się za szukanie wymarzonej bluzki bądź bucików ( nie mówiąc o futrach i samochodach ).

Przeczytaj również :