Modernizacja mieszkania czy przeprowadzenie kapitalnego remontu prędzej czy później czekać będzie każdego posiadacza mieszkania własnościowego, niezależnie od tego czy kupionego na kredyt czy za gotówkę.
Nierzadko koszta większych remontów w naszych mieszkaniach okazują się bardzo wysokie. Jeśli dodatkowo jesteśmy posiadaczami mieszkania kupionego na kredyt i spłacamy comiesięczne raty, dodatkowe koszty napraw mogą okazać się zbyt wysokie jak na możliwości domowego budżetu.
Ciekawą propozycją dla osób planujących w niedługim czasie zrobienie w domu kapitalnego remontu lub wykończenia mieszkania, może okazać się wzięcie specjalnego kredytu z wygodnym terminem spłaty i niskim oprocentowaniem.
Już podczas planowania zakupu mieszkania nierzadko okazuje się, iż pomieszczenia wymagać będą remontu lub chociaż solidnego odświeżenia. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się zaciągniecie tak zwanego kredytu mieszkaniowo-remontowego, szczególnie jeśli zdecydujecie się Państwo skorzystać przy zakupie nieruchomości z rządowych dotacji i dopłat, na przykład w ramach programu “Rodzina na swoim”.
Wygodny kredyt remontowy uzyskamy, przedstawiając w banku stosowną dokumentację budowlaną mieszkania lub domu . Lepsze warunki kredytu (to znaczy wygodny okres spłaty i niskie oprocentowanie) uzyskacie Państwo również w przypadku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia lub pakietu asekuracyjnego na wypadek poważnej choroby czy nagłej utraty pracy. Wymogi takie dotyczą szczególnie starających się o pożyczkę singli i osób samotnych. Co więcej, znaczny wpływ na wysokość ogólnych kosztów kredytu będzie też miał wybór kredytu w złotówkach lub obcej walucie (najczęściej w euro).
Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu na remont warto również dokładnie wyliczyć własną zdolność kredytową i następnie ustalić okres spłaty (najczęściej rozciągnięty na okres kilku lat) oraz wysokość comiesięcznych rat, które mogą być równe, jak i malejące, co może w znacznym stopniu odciążyć domowy budżet w dłuższej perspektywie.
Do porównania warunków kredytów przeznaczonych na wykonanie remontu i domowych napraw oraz prac modernizacyjnych warto przetestować wygodne kalkulatory kredytowe. Po podaniu w nich preferowanego terminu spłaty i wysokości zaciągniętego zobowiązania, kalkulator obliczy dokładną wysokość poszczególnych rat. W wyborze odpowiedniego kredytu na wykończenie lub remont z pewnością pomogą również specjaliści i doświadczeni konsultanci, którzy przygotują profesjonalne zestawienie najnowszych stawek oprocentowania w poszczególnych bankach i innych instytucjach finansowych.
Przeczytaj również :
- Najpopularniejsze produkty bankowe
- Pożyczka na wykończenie domu
- Kredyt na zakup działki budowlanej lub rekreacyjnej
- Czemu warto porównywać kredyty ? Wybierz najlepszą ofertę
- Ubezpieczenia przy pożyczkach bez zaświadczeń
- Jak wygląda procedura kredytowa przy kredycie hipotecznym ?
- Jak wybierać kredyt hipoteczny ? Na co zwrócić uwagę ?
- Refinansowanie kredytu, czy ulga podatkowa ?
- Dla kogo i na co kredyt refinansowy
- Wysokość oprocentowania nie przesądza o atrakcyjności kredytu
- Kredyt hipoteczny – od czego zacząć ?
- Hipoteka odwrócona szansą dla emerytów
Najnowsze komentarze