Tanie kredyty remontowe

Tanie kredyty remontowe

Foto ze strony www.facet.wp.pl

Modernizacja mieszkania czy przeprowadzenie kapitalnego remontu prędzej czy później czekać będzie każdego posiadacza mieszkania własnościowego, niezależnie od tego czy kupionego na kredyt czy za gotówkę.

Nierzadko koszta większych remontów w naszych mieszkaniach okazują się bardzo wysokie. Jeśli dodatkowo jesteśmy posiadaczami mieszkania kupionego na kredyt i spłacamy comiesięczne raty, dodatkowe koszty napraw mogą okazać się zbyt wysokie jak na możliwości domowego budżetu.

Ciekawą propozycją dla osób planujących w niedługim czasie zrobienie w domu kapitalnego remontu lub wykończenia mieszkania, może okazać się wzięcie specjalnego kredytu z wygodnym terminem spłaty i niskim oprocentowaniem.

Już podczas planowania zakupu mieszkania nierzadko okazuje się, iż pomieszczenia wymagać będą remontu lub chociaż solidnego odświeżenia. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się zaciągniecie tak zwanego kredytu mieszkaniowo-remontowego, szczególnie jeśli zdecydujecie się Państwo skorzystać przy zakupie nieruchomości z rządowych dotacji i dopłat, na przykład w ramach programu “Rodzina na swoim”.

Wygodny kredyt remontowy uzyskamy, przedstawiając w banku stosowną dokumentację budowlaną mieszkania lub domu . Lepsze warunki kredytu (to znaczy wygodny okres spłaty i niskie oprocentowanie) uzyskacie Państwo również w przypadku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia lub pakietu asekuracyjnego na wypadek poważnej choroby czy nagłej utraty pracy. Wymogi takie dotyczą szczególnie starających się o pożyczkę singli i osób samotnych. Co więcej, znaczny wpływ na wysokość ogólnych kosztów kredytu będzie też miał wybór kredytu w złotówkach lub obcej walucie (najczęściej w euro).

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu na remont warto również dokładnie wyliczyć własną zdolność kredytową i następnie ustalić okres spłaty (najczęściej rozciągnięty na okres kilku lat) oraz wysokość comiesięcznych rat, które mogą być równe, jak i malejące, co może w znacznym stopniu odciążyć domowy budżet w dłuższej perspektywie.

Do porównania warunków kredytów przeznaczonych na wykonanie remontu i domowych napraw oraz prac modernizacyjnych warto przetestować wygodne kalkulatory kredytowe. Po podaniu w nich preferowanego terminu spłaty i wysokości zaciągniętego zobowiązania, kalkulator obliczy dokładną wysokość poszczególnych rat.  W wyborze odpowiedniego kredytu na wykończenie lub remont z pewnością pomogą również specjaliści i doświadczeni konsultanci, którzy przygotują profesjonalne zestawienie najnowszych stawek oprocentowania w poszczególnych bankach i innych instytucjach finansowych.

Przeczytaj również :