Ulotka – przestarzała forma reklamy ?

Najwłaściwsza forma reklamy

Foto ze strony www.oferia.pl

Kiedy wprowadzamy nowy produkt na rynek musimy podjąć działania reklamowe mające na celu wypromowanie go. Bez właściwie przygotowanej kampanii reklamowej może się okazać, że nasza działalność zakończy się niepowodzeniem. Jak najszybciej i najskuteczniej poinformować potencjalnych klientów o naszej ofercie?

Do wyboru mamy mnóstwo możliwości. Możemy zastosować kampanię ulotkową. Ulotka reklamowa jest starą, poczciwą formą dotarcia do klient, ale nadal odznacza się sporą skutecznością. Ulotka powinna być dobrze przygotowana. Jej forma graficzna musi przyciągać uwagę, być estetyczna i zawierać interesujące klienta informacje o naszej ofercie. Właściwe przygotowanie ulotki zapewni pożądany efekt w postaci zainteresowania się klientem otrzymaną informację i w efekcie rozprzestrzenianiem się świadomości o naszym produkcie. Większość ulotek i tak ląduje  w koszu, więc nakład przygotowanych egzemplarzy musi być odpowiednio duży, aby wymagany przez nas odsetek pozostał w kieszeniach odbiorców. Duże znaczenie ma wybór miejsca dystrybucji ulotek reklamowych zapewniającego dotarcie do klienta potencjalnie zainteresowanego produktem.

Można także wykorzystać nowoczesne formy reklamy multimedialnej. Reklama taka wymaga opracowania spotu reklamowego który będzie emitowany na telebimach. Możemy tutaj wybrać  formę animacji komputerowej, prezentacji slajdów lub reklamę filmową. Oczywiście przygotowanie takiej reklamy wiąże się z dużymi kosztami. Warto je ponieść jeśli planujemy długotrwałą emisje reklamy i jej szeroki zasięg, który przełoży się na dodatni wynik finansowy pozwalający pokryć poniesione wydatki. Reklamy takie są emitowane na dużych bilboardach przy ważnych skrzyżowaniach miast lub na monitorach lcd umieszczonych w miejscach publicznych gdzie przewija się spora ilość ludzi.

Aby podjąć właściwą decyzję co do wyboru formy reklamy niezbędne będzie skorzystanie z pomocy agencji reklamy. Jak ją znaleźć? Najłatwiejszym sposobem jest internet. Możemy wpisać w przeglądarkę np: „reklama” i otrzymamy listę firm z naszego regionu zajmującymi się reklamą. Wysoka pozycja w wyszukiwarce świadczy o skuteczności agencji reklamowej. Dobra agencja pomoże nam dopasować kampanię reklamową do naszej oferty i zaproponuje konkretne usługi: przygotowanie ulotek czy spotu reklamowego, jego emisję.

Przeczytaj również :